<

حذف نرم افزار فایل منجیر ES و دیگر محصولات DO Global از گوگل پلی

نویسنده: toranji.ir ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵ ق.ظ مشاهده: ۱۹۹ بار
 حذف نرم افزار فایل منجیر ES و دیگر محصولات DO Global از گوگل پلی

گوگل طی بیانیه ای فعالیت شرکت DO Global که یکی از بزرگترین توسعه دهندگان برنامه های اندرویدی شمرده می شود روی گوگل پلی استور ممنوع کرده و گفته است که به مرور بیش از 100 برنامه طراحی شده توسط این شرکت را حذف می کند. حتی جالب است که بدانید نرم افزار فایل منجیر ES و دیگر محصولات DO Global از گوگل پلی حذف شدند. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.
 do-global-1
 
شرکت DO Global که در اصل شرکتی چینی شمرده می شود تا پیش از ممنوع شدن فعالیتش روی اپ استور گوگل یکی از بزرگترین توسعه دهندگان برنامه های اندرویدی شمرده می شد. برنامه هایی با مجموعا بیش از 600 میلیون بار دانلود که حوزه های مختلفی را پوشش می دادند. برخورد سخت گوگل با DO Global در حقیقت دنباله خبری است که چندی پیش منتشر شد.
وب سایت خبری بازفیدنیوز (BuzzFeed News ) مدتی پیش طی خبری از وقوع کلاه برداری تبلیغاتی گسترده درون برخی برنامه های اندرویدی خبر داد. در پی این خبر، گوگل فعالیت بعضی توسعه دهندگان برنامه های اندرویدی را ممنوع و بسیاری از برنامه های آن ها را از اپ استور خود حذف کرد. بسیاری از این برنامه ها بدون اطلاع کاربر از امضای مجازی او برای افزایش شمار بازدیدهای تبلیغات آنلاین بدون اجازه استفاده می کردند. کاربران در مواردی حتی نیازی به باز کردن برنامه هم نداشتند. این رسوایی به سرعت دامن توسعه دهندگان بزرگی مثل DU Group و برنامه های مشهوری مثل Omni Cleaner، RAM Master، Smart Cooler، Total Cleanerو AIO Flashlight را هم گرفت.
بازفید در آن زمان گزارش داد که پس از آزمایش بیش از 5 هزار برنامه مختلف، متوجه فعالیت مشکوک برنامه های طراحی شده توسط شرکت چینی DU Group شده است. در پی این رسوایی گوگل ابتدا اعلام کرد که بیش از 125 برنامه اندرویدی را به اتهام تقلب و کلاه برداری تبلیغاتی حذف خواهد کرد. در حال حاضر هم نوک پیکان گوگل DO Global را نشانه رفته است.
نظر شما چیست؟ فکر می کنید که این نرم افزارها بتوانند دوباره به گوگل پلی بازگردند؟ آیا گوگل باید مستقیما این نرم افزارها را حذف می کرد یا با تذکر دادن موضوع را مدیریت می نمود؟

نظر خودتان را ارسال کنید