<

شرکت هواوی در معرض خطری جدی

نویسنده: toranji.ir ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰ ق.ظ مشاهده: ۳۰۷ بار
شرکت هواوی در معرض خطری جدی

شرکت ARM اعلام کرد که به دنبال تحریم آمریکا همکاری خود را با هوآوی قطع خواهد کرد. با توجه به استفاده از معماری تراشه‌های این شرکت در پردازنده‌های Kirin حالا تولید این پردازنده‌ها هم به خاطر افتاده است. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره ابعاد جدیدی از تحریم هواوی صحبت کنیم.
شرکت طراح تراشه ARM از تعلیق همکاری با هوآوی خبر داد تا توانایی تولید تراشه توسط این غول بزرگ چینی را با تهدید مواجه کند. به گزارش بی‌بی‌سی، در پی تحریم‌های آمریکا علیه هوآوی، از کارمندان ARM خواسته شده تا همه قراردادهای موجود، همکاری‌های مربوط به پشتیبانی و توافق‌های معلق را متوقف کند. دولت ترامپ چند روز پیش همه شرکت‌های آمریکایی را از همکاری با این غول بزرگ چینی منع کرد تا همکاری با هوآوی فقط از طریق اخذ مجوز از دولت آمریکا میسر شود. با این حال نکته عجب این خبر حضور ARM در بریتانیا و مالکیت آن توسط گروه ژاپنی SoftBank است.
 huawei-arm-1
 
شرکت ARM نگران است که عدم تبعیت از تحریم‌های آمریکا برای آن‌ها گران تمام شود چون در یکی از یادداشت‌های داخلی این شرکت که به تازگی افشا شده به استفاده از فناوری‌های آمریکایی در تراشه‌های هوآوی اشاره دارد. آن‌ها از معماری تراشه‌های ARM برای تولید پردازنده‌های Kirin خود استفاده می‌کند و در ازای دریافت مجوز به این شرکت پول می‌دهند. اما بدون این مجوز امکان تولید پردازنده‌های اختصاصی خود را نخواهد داشت.
اگر از این شرکت خواسته شده که فعالیت خود را با هوآوی قطع کند، ممکن است به زودی سایر شرکت‌های تامین‌کننده قطعات نیز از ادامه همکاری با هوآوی صرف‌نظر کنند و این شرکت با مشکلات جدی‌ای مواجه شود.
البته طبق گزارشات، این غول بزرگ چیزی از مدتی قبلی مقدار زیادی قطعات آمریکایی را انبار کرده تا حداقل بتواند نیاز سه ماه تا یک سال پیش رویش را تامین کند. با این حال انبارهای هوآوی در نهایت خالی خواهند شد و آن‌گاه باید دید که این شرکت چه تصمیمی برای ادامه فعالیت‌های خود می‌گیرد. به نظر می‌رسد که با قطع همکاری ARM با هوآوی و البته عدم دسترسی به سایر فناوری‌های آمریکایی، این کمپانی تقریبا امکان تولید تلفن‌های هوشمند را در آینده نزدیک از دست بدهد.
نظر شما درباره این اتفاق چیست؟ فکر می کنید که هواوی به چه سرنوشتی دچار خواهد شد؟

نظر خودتان را ارسال کنید