<

رجیستری گوشی مسافری فقط برای مسافران واقعی

نویسنده: toranji.ir ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰ ق.ظ مشاهده: ۲۷۳ بار
رجیستری گوشی مسافری فقط برای مسافران واقعی

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق در راستای بازگشایی مجدد سامانه ثبت گوشی‌‌های مسافری اعلام کرد که سامانه رجیستری تلفن همراه فقط برای مسافران واقعی قابلیت ثبت دارد. این سامانه برای قاچاقچیان بازگشایی نمی‌شود و باید مشخص شود چرا برخی به دنبال برهم زدن بازار هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.
 mobile-market-iran-1
 
به گزارش مهر، در روزهای گذشته با اتصال سامانه رجیستری تلفن همراه مسافری به سامانه گمرک و سامانه نیروی انتظامی، از ابتدای خردادماه برخلاف گذشته فقط افرادی که واقعاً سفر خارجی داشته باشند و همراه خود یک دستگاه گوشی هوشمند وارد کشور کرده باشند می‌توانند آن گوشی را در سامانه فعال سازی کنند.
پیش از این به دلیل عدم اتصال سامانه رجیستری به سامانه گمرک و نیروی انتظامی، برخی از افراد سودجو گوشی‌های قاچاق وارداتی را به اسم گوشی مسافری رجیستر و فعال می‌کردند.
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی در روزهای گذشته در راستای برقراری ارتباط سامانه رجیستری به سامانه گمرک و نیروی انتظامی اعلام کرد که این موضوع باعث افزایش شدید قیمت گوشی‌های موبایل در بازار می‌شود و این موضوع باید متوقف شود.
در ادامه حمیدرضا دهقانی نیا در خصوص موضوع ثبت تلفن همراه برای اشخاص غیر مسافر از روز‌های آینده در سامانه رجیستری اعلام کرد:
روز گذشته از ساعت ۲ تا ۴ بعدازظهر جلسه‌ای با حضور رئیس دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی و شرکت‌های فعال وارد کننده رسمی تلفن همراه و نمایندگان سازمان بازرسی کل کشور و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان داشتیم که همه این افراد متفقالقول تاکید کردند که سامانه رجیستری تلفن همراه تنها باید برای مسافران واقعی امکان ثبت را فراهم کند. شرکت‌های وارد کننده رسمی تاکید می‌کنند که گوشی‌های تلفن همراه وارداتی را پایین‌تر از قیمت بازار خواهند فروخت و به دست اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی می‌رسانند و عجیب است که ما شاهد مصاحبه‌هایی هستیم که در آنها صحبت از افزایش قیمت موبایل به دلیل توقف روند قبلی رجیستری تلفن همراه مسافری می‌شود.
به گفته سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بر اساس پیگیری‌های انجام شده و هماهنگی‌های صورت گرفته سامانه رجیستری تلفن همراه مسافری مطابق با مصوبه ۹۸.۲.۲ فقط برای مسافران واقعی فعال خواهد بود و سایرین امکان ثبت گوشی‌های قاچاق را به عنوان گوشی مسافری نخواهند داشت.
به نظر می رسد که با این اتفاق شاهد افزایش دوباره قیمت ها باشیم. نظر شما چیست؟

نظر خودتان را ارسال کنید