<

درز اطلاعات کاربران کافه بازار

نویسنده: farnet.ir ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۵ ب.ظ مشاهده: ۱۹۹ بار
درز اطلاعات کاربران کافه بازار

کافه بازار در بیانیه دوم و تکمیلی خود در خصوص گزارش‌های نفوذ هکرها به اطلاعات این اپلیکیشن ضمن عذرخواهی رسمی بابت بروز مساله‌ی پیش‌آمده، بر امن بودن اطلاعات حساب کاربران و بکارگیری حداکثر تلاش خود جهت حفظ امنیت و اعتماد آنها مانند گذشته، تاکید کرده است.
از صبح روز گذشته گزارش‌هایی در فضای مجازی مبنی بر هک شدن کافه بازار و دسترسی هکرها به اطلاعات کاربران این اپلیکیشن منتشر شده بود. کافه بازار عضر روز گذشته در اولین بیانیه خود در واکنش به این گزارش‌ها اعلام کرد که همچون هشدارهای امنیتی مشابه در گذشته، تیم فنی بازار در حال بررسی همه‌جانبه‌ی موضوع است اما تاکنون شواهدی در زمینه نشت اطلاعات حساب‌های کاربری به دست نیامده است و چنان‌چه در ادامه‌ی بررسی‌ها نتایج تازه‌ای به دست آید، به طور شفاف به اطلاع کاربران خواهد رسید.
اما صبح امروز کافه‌بازار پیرو بیانیه‌ی قبلی و با انتشار بیانیه دوم و تکمیلی خود کاربران را در جریان جزئیات جدید نتایج بررسی‌های تیم فنی خود قرار داد. کافه بازار در بیانیه دوم خود با تائید درز اطلاعات خود آن را سورس‌کد یکی از زیرسیستم‌های وب‌سایت کافه‌بازار دانسته اما در عین حال تاکید کرده است که همچنان هیچ گونه شواهدی در زمینه نشت اطلاعات حساب‌های کاربری به دست نیامده است.
 
در این بیانیه همچنین بر شناسایی و برطرف شدن اشکال امنیتی موجود تاکید شده و خاطرنشان شده است که این دسترسی تنها به بخشی از زیرسیستم وب‌سایت کافه‌بازار صورت گرفته که تاثیری در امنیت اپلیکیشن بازار و تلفن همراه کاربران ندارد.
کافه بازار همچنین برای رفع نگرانی کاربران در خصوص هک شدن این اپلیکیشن اعلام کرده است که رمز عبور کاربران یا یک‌بارمصرف (OTP) بوده و امکان ورود شخص ثالث به حساب‌های کاربری وجود ندارد، یا به صورت salted، با شیوه‌ی ایمن SHA256، رمزگذاری شده و قابل بازیابی نیست.

نظر خودتان را ارسال کنید