تنظیم قفل حسگر اثرانگشت واتس اپ روی گوشی های آیفون

نویسنده: toranji.ir ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱ ق.ظ مشاهده: ۱۸۴ بار
تنظیم قفل حسگر اثرانگشت واتس اپ روی گوشی های آیفون

اگر به یاد داشته باشید سه هفته پیش بود که گفتیم واتس اپ اندروید قفل حسگراثرانگشت را دریافت می کند . اگر شما آیفون دارید و از خواندن این خبر دلگیر شدید که چرا دستگاه شما از این قابلیت پشتیبانی نمی کند باید بگویم خبر خوشی برای شما داریم.
 امشب خبر می رسد که تنظیم قفل حسگر اثرانگشت و Face ID واتس اپ روی آیفون ها ممکن شده است. در ادامه با ما همراه باشید.
 
face-id-whatsapp-1
 آپدیت کوچک اما مهمی برای پیام‌رسان محبوب واتس‌اپ عرضه شده که امنیت آن را افزایش می‌دهد و شما می‌توانید مکالمات خود را به کمک Face ID یا Touch ID رمزنگاری کنید تا دیگران نتوانند به آن دسترسی پیدا کنند. 
البته لازم به ذکر است که این قابلیت با توجه به فناوری‌های اشاره شده، فقط مخصوص دارندگان گوشی‌های آیفون است. استفاده از روش بازگشایی قفل واتس‌اپ، به تکنولوژی موجود در آیفون شما بستگی دارد یعنی اگر گوشی دارای تکنولوژی فیس آی‌دی است، می‌توانید این نرم‌افزار را از این طریق بازگشایی کنید.
- آموزش فعال کردن قفل Face ID واتس اپ در ایفون
برای فعال کردن این قابلیت پس از بروزرسانی کردن Whatsapp خود به روش زیر عمل کنید:
۱- به بخش تنظیمات حساب بروید
۲- گزینه حریم خصوصی را انتخاب
۳- پس از آن Screen Lock را فعال کنید
۴- پس از اینکه نوع روش بازگشایی را برای واتس‌اپ مشخص کنید
پس از آن شما هر بار که می‌خواهید این اپلیکیشن را باز کنید، باید از همان شیوه استفاده کنید و اگر روش بازگشایی با سنسورهای بیومتریکی تا چندین مرتبه موفقیت‌آمیز نبود، باید کد عددی آیفون خود را وارد کنید.
این نکته را در نظر بگیرید که با وجود فعال شدن Screen Lock اگر هنوز قابلیت پیش‌نمایش فعال باشد، اعلان‌های واتس‌اپ بر روی صفحه اصلی گوشی قابل مشاهده است.
اگر فکر می‌کنید که استفاده از این روش سبب کاهش ایمنی سرویس‌های شناسایی هویت‌تان می‌شود، باید به شما اطمینان خاطر دهیم که چنین اتفاقی رخ نخواهد داد زیرا واتس‌اپ تنها به APIهای اپل (رابط‌های برنامه کاربردی) دسترسی خواهد داشت تا بفهمد آیا عملیات بازگشایی برنامه موفقیت‌آمیز بوده است یا خیر بنابراین همه چیز با امنیت بالا و کامل انجام می‌شود و حریم خصوصی شما زیر سوال نمی‌رود.
نظر شما درباره این قابلیت جدید واتس اپ برای دارندگان آیفون چیست؟

نظر خودتان را ارسال کنید