باگ فیس‌تایم گروهی رفع شد

نویسنده: farnet.ir ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷ ق.ظ مشاهده: ۱۵۹ بار
باگ فیس‌تایم گروهی رفع شد

چند روز پیش متوجه شدیم که یک باگ عجیب در قابلیت فیس‌تایم گروهی اپل وجود دارد که امکان شنود تماس‌های شما را فراهم می‌کند. اپل حالا با iOS 12.1.4 این مشکل را رفع کرده است.
اپل مدتی است که در عرضه آپدیت‌های خود با مشکل مواجه شده است. در حقیقت هنگامی که iOS 12 منتشر شد همه چیز بر وفق مراد بود. اما با سرعت بخشیدن به آپدیت‌های بعدی، اپل مشکلات زیادی را برای کاربران خود ایجاد کرد. یکی از این مشکلات، باگ فیس تایم بود که اپل با آپدیت iOS 12.1.4 آن را حل کرده است.
چند هفته پیش، گزارش شد که فیس‌تایم اپل دچار یک باگ امنیتی عجیب شده است. این باگ باعث می‌شد که کسی که با شما از طریق فیس‌تایم تماس می‌گیرد، بدون نیاز به جواب دادن، صدای محیط و شما را بشنود. یعنی در حقیقت نیاز به پاسخگویی نبود و هر کسی که پشت خط بود توانایی شنیدن صدای شما را داشت.
 
اپل برای از بین بردن این باگ آپدیت iOS 12.1.4 را عرضه کرده است. این باگ در بخش گروهی فیس‌تایم وجود داشت. اپل در ابتدا برای خنثی کردن این مشکل امنیتی، کل قابلیت فیس‌تایم گروهی را آفلاین کرد. اما تا ابد نمی‌توان این قابلیت را آفلاین نگه‌داشت و بهترین را عرضه یک آپدیت سالم و کامل است.
حالا با عرضه آین آپدیت، فیس‌تایم گروهی دوباره آنلاین شده است. هر کسی که آپدیت iOS 12.1.4 را داشته باشد امکان استفاده از این قابلیت را دارد. اپل همچنین یک بیانیه رسمی را در این باره منتشر کرده است:
امروز آپدیت نرم‌افزاری ما مشکل فیس‌تایم گروهی را حل کرده است. ما از تمامی کاربران ما که دچار مشکل شدند عذرخواهی می‌کنیم و ممنون از صبر و حوصله آن‌ها هستیم. علاوه بر حل مشکل پیش رو، ما به صورت کلی فیس‌تایم را بازرسی کردیم و تمامی مشکلات پیشین را حل کردم و امنیت سرورها را هم بالاتر بردیم. برای محافظت از کاربرانی که هنوز این آپدیت را دریافت نکردند، تصمیم گرفتیم که برخی قابلیت‌های فیس‌تایم را تنها در اختیار افرادی قرار دهیم که آخرین نسخه iOS یا نسخه‌ای سالم از macOS را در اختیار دارند.

نظر خودتان را ارسال کنید