اپل قصد دارد قابلیت سوایپ بین حروف کی‌بورد را در iOS اعمال کند

نویسنده: farnet.ir ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴ ق.ظ مشاهده: ۸۷ بار
اپل قصد دارد قابلیت سوایپ بین حروف کی‌بورد را در iOS اعمال کند

ظاهرا در بازار تلفن همراه این روزها همه در حال سرقت یا محترمانه‌تر بگوئیم کپی‌کاری ایده‌های یکدیگر هستند. در آخرین نوع از آنچه که معمولا این شرکت‌ها الهام گرفتن از یکدیگر می‌دانند شرکت اپل ظاهرا در حال کپی کردن قابلیت سوایپ کیبرد (swipe keyboard) اندروید در سیستم عامل خود است.
بنابر گزارش بلومبرگ و به نقل از منابع معتبر داخلی درگیر این پروژه در اپل، این شرکت در حال آزمایش این قابلیت در کیبرد iOS است که با استفاده از آن کاربر نیازی به برداشتن انگشت خود از روی صفحه‌نمایش برای تایپ کردن ندارد و برای تایپکردن کافیست با کشیدن انگشت خود روی کیبرد بین حروف حرکت کرده و تایپ کند.
استفاده از این قابلیت در حالیست که سال‌هاست اندروید از این قابلیت بهره‌مند است و صفحه‌کلیدهای فراوانی همچون Swiftkey ،Swype و جی‌برد گوگل از این قابلیت برخوردار هستند و حتی کیبرد Swiftkey این قابلیت را در کیبرد خود برای iOS نیز عرضه کرده است اما بدیهی است اپل ترجیح می‌دهد این قابلیت را به طور مستقیم بر روی سیستم عامل خود داشته باشد یه جای آنکه آن را با نصب یک اپلیکیشن جانبی بتوان فعال کرد.
البته این موضوع اولین چیزی نیست که اپل از اندروید الهام گرفته و چیزهای زیادی هستند که می‌توان آنها را در این لیست جای داد که از جمله آنها ویجت‌ها، مرکز اعلانات، فایل منیجر و.. است. در عین حال نمی‌توان از کپی‌کاری اندروید در چیزهایی مانند Memoji، باز کردن قفل صفحه‌نمایش با اسکن سه‌بعدی چهره و .. گذشت.
هنوز هیچ نشانه رسمی از حضور این قابلیت در نسخه بعدی سیستم عامل iOS وجود ندارد اما حداقل می‌توان گفت دیگر با دیدن آن در کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان اپل WWDC 2019 در خرداد ماه شگفت‌زده نخواهیم شد!

نظر خودتان را ارسال کنید